Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Międzyszkolny konkurs wiedzy patriotycznej

Data publikacji: 2018-06-05, Data modyfikacji: 2018-06-07
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 29 maja br. w Szkole Podstawowej w Pstroszycach odbyła się jedenasta edycja międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Patriotycznej. Tym samym mija 10. rocznica pierwszej jego edycji. Uczestnicy Konkursu musieli wykazać się znajomością pieśni patriotycznych, działalnością polskich patriotów, którzy na drodze gospodarczej, kulturalnej i naukowej (tzw. praca organiczna) oraz zbrojnej walczyli o odzyskanie niepodległości w latach 1796-1918. Nowym aspektem Konkursu była znajomość wynalazków technicznych Polaków oraz ich nazwiska. Indywidualnie wygrała Aleksandra Sroga (S.P. Pstroszyce). Wyprzedziła Macieja Golca (S.P. nr 2 w Miechowie) i Klaudię Przeździk (S.P. nr 1 w Kozłowie). Drużynowo wygrali gospodarze. Szkoła Podstawowa w Jaksicach zajęła drugie miejsce, wyprzedzając Szkołę Podstawową nr 2 w Miechowie. Konkurs był organizowany w ramach obchodów 100 - rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/miedzyszkolny-konkurs-wiedzy-patriotycznej/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola