Belka
Sobota, 17 Listopada 2018   imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miechów

 
Pierwszy odcinek trzeciej części cyklu "Natura się o(d)płaca". Miechów to miasto na północy województwa Małopolskiego. Nie znajdziemy tu wielkich obszarów chronionych, ale pośród pól uprawnych i niewielkich lasów leży osiem ostoi Sieci Natura 2000. To nieduże, jednak ważne ostoje: chronią stanowiska cennych i bardzo rzadkich gatunków roślin ciepłolubnych. W programie pokażemy również gatunki ptaków i owadów związane z ze środowiskami, na których utworzono ostoje. Przedstawimy starania przyrodników dbających o to, by unikatowe miejsca, rośliny i zwierzęta nie zaginęły. Zobaczymy także, jak lokalna społeczność i samorząd starają się korzystać z posiadania na swoim terenie obszarów chronionych prawem Unii Europejskiej.

 


Naturasieodplaca
 
Data pliku video: 2015-09-23, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola