Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

ZWiK po przekształceniu

Data publikacji: 2018-06-20, Data modyfikacji: 2018-06-22
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 20 marca 2018 r. podpisany został Akt przekształcenia Zakładu Budżetowego w Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością oraz Akt Założycielki Spółki - Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Miechowie sp. z o.o. Zgodnie z treścią aktu Spółka powstała w wyniku Uchwały Rady Miejskiej w Miechowie Nr XXXIII/510/2017 z dnia 18 października 2017 roku w sprawie przekształcenia samorządowego zakładu budżetowego pod nazwą Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Miechowie podjętej w szczególności na podstawie art. 22 ustawy z dnia 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej i art. 16 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych.Założycielem Spółki jest Gmina Miechów, w imieniu której działa Burmistrz Gminy i Miasta Miechów. Gmina Miechów będąc jedynym udziałowcem Spółki zachowuje wpływ na funkcjonowanie i kierunki rozwoju przekształconego Zakładu. Zachowana jest ciągłość w realizacji zadań własnych Gminy, gdyż likwidacja zakładu budżetowego nastąpiła z dniem przekształcenia w Spółkę. Ponadto dotychczasowi pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji zostali przejęci przez Spółkę przy zachowaniu ciągłości stosunku pracy.Zadania własne Gminy Miechów po dokonaniu likwidacji Zakładu i przekształcenia w spółkę prawa handlowego będą organizowane sprawniej oraz z zachowaniem zasad efektywnej gospodarki. Spółka będzie mogła wykonywać prace na rzecz innych jednostek i osób fizycznych. Przekształcenie Zakładu w spółkę daje większe możliwości działania ZWiK w zakresie między innymi pozyskiwania kapitału i środków zewnętrznych, realizacji inwestycji, świadczenia usług na rzecz mieszkańców, wykonywania działalności także poza gminą. Zakres zadań gminnych przekazanych ZWiK zostanie z czasem rozszerzony między innymi o remonty i utrzymanie dróg, świadczenie transportu zbiorowego, utrzymanie obiektów użyteczność publicznej, konserwację oświetlania ulicznego.Zgodnie z ww. Uchwałą ostatecznym dniem przekształcenia zakładu budżetowego w spółkę jest dzień wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) tj. 30 maj 2018 r.Organami Spółki są:1) Zgromadzenie Wspólników- Gmina Miechów posiadająca 100 % udziałów w spółce reprezentowana przez Burmistrza Gminy i Miasta Miechów2) Rada Nadzorcza w składzie:Magdalena Walczak – Przewodnicząca Rady Nadzorczej,Elżbieta Zajkowska- Żylska – Wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej, Elżbieta Pobóg - Gadzińska – Sekretarz Rady Nadzorczej3) Zarząd Spółki w składzie:Paweł Wilk - Prezes Zarządu, Agata Maj- Członek Zarządu-Dyrektor Finansowy.

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/ZWiK-po-przeksztalceniu/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola