Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zajęcia czytelnicze w ramach DKK dla dzieci

Data publikacji: 2018-02-05, Data modyfikacji: 2018-02-06
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 29 stycznia w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Miechowie odbyło się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. W spotkaniu czytelniczym uczestniczyły dwie grupy dzieci 5 i 6-letnich z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Miechowie. Tematem naszych zajęć były marzenia, w związku z czym, przeczytaliśmy przedszkolakom opowiadanie Justyny Poręba-Patze zatytułowane „Planeta marzeń”.    Wspólnie rozmawialiśmy o tym, czym są marzenia, czy marzenia są w życiu potrzebne, czy wszystkie nasze marzenia się spełniają oraz czy powinniśmy być smutni, jeśli któreś z nich się nie urzeczywistni. Z opowiadania dzieci dowiedziały się o czym marzył jego  główny bohater Filip i że marzeń nie powinno nic ograniczać. Można marzyć o tym, co chcielibyśmy mieć, gdzie chcielibyśmy pojechać, co chcielibyśmy zobaczyć, ale można też marzyć o tym, żeby nasz kolega dostawał lepsze oceny z dyktanda lub nasza chora koleżanka wróciła do zdrowia. Po dyskusji na temat marzeń przedszkolaki wzięły udział w zabawie pt. „Pajęczyna marzeń”. Przekazując sobie kłębek wełny dzieci utkały pajęczynę z własnych marzeń, a następnie przeniosły te marzenia na kartkę papieru podczas zajęć plastycznych, uzupełniających spotkanie. Po zajęciach przedszkolaki odwiedziły wypożyczalnię dla dzieci, gdzie przypomniały sobie o regulaminie i zasadach zapisu do naszej biblioteki, oraz oglądnęły książeczki.

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/zajecia-czytelnicze-w-ramach-dkk-dla-dzieci/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola