Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Z wizytą w leśniczówce

Data publikacji: 2018-05-22, Data modyfikacji: 2018-05-24
A A AWydrukDrukuj  
 
21 maja 2018 r. uczniowie klasy 6 i 7 Szkoły Podstawowej w Pojałowicach zostali zaproszeni przez  prezesa  Koła  Łowieckiego “Szarak” pana Czesława Rocha do leśniczówki w Wymysłowie. Gospodarz spotkania opowiadał o zadaniach  nadleśnictwa, hodowli zwierzyny drobnej, sposobie dokonywania inwentaryzacji zwierząt i rasach psów myśliwskich. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania krótkiego wykładu dotyczącego gatunków zwierząt występujących na naszym terenie, prelekcji o tradycjach myśliwskich  i historii koła liczącego sobie 60 lat . Gościli również w leśniczówce podziwiając trofea, eksponaty łowieckie,  symboliczne pamiątki, zdjęcia, podziękowania i dyplomy.                                                                                                                     Po części oficjalnej członkowie koła zorganizowali grilla – pieczone kiełbaski, chłodne napoje - i  opowiadali ciekawostki o swojej pracy. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali opowieści związanych z życiem zwierząt, ich zwyczajami czy sposobami pozyskiwania pożywienia. Dowiedzieli się również o regularnym zakupie np. bażantów, ich hodowli oraz dokarmianiu  zwierząt leśnych zwłaszcza w okresie zimowym. Ciekawostką była mnogość gatunków występujących na naszym terenie m.in. saren,  jeleni, dzików, zajęcy, jenotów, bażantów, kuropatew, lisów, borsuków, kun, piżmaków, a w ostatnich sezonach pojawiły się gatunki obce tj. szop pracz i norka amerykańska.  Na koniec spotkania  uczniowie otrzymali pamiątki – książki o tematyce przyrodniczej, kubeczki, smycze i długopisy z logo koła. Dziękując za mile spędzony czas na łonie natury  pożegnaliśmy się słowami „DARZ BÓR”.

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/z-wizyta-w-lesniczowce/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola