Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wielkanocne tradycje w wykonaniu uczniów

Data publikacji: 2018-04-06, Data modyfikacji: 2018-04-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Święta Wielkanocne to najpiękniejsze wydarzenie w ciągu roku liturgicznego i kalendarzowego. Wówczas przeżywamy największe tajemnice Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Święta to również tradycja. Na polskich stołach obok niecodziennych potraw można zobaczyć tradycyjne stroiki wielkanocne. O taką właśnie oprawę zadbali uczniowie szkół w Bukowskiej Woli, Pojałowicach, Jaksicach, Pstroszycach, Szkoły Podstawowej nr 1 w Miechowie oraz Szkoły Podstawowej nr 2, którzy wzięli udział w konkursie na najpiękniejszy stroik wielkanocny. Organizatorem konkursu był Caritas Miechów, a głównym koordynatorem pani kierownik Urszula Roszkowska. Konkurs cieszył się dużą popularnością wśród uczniów przygotowano bowiem dwieście dwadzieścia dwie prace, spośród których nagrodzonych zostało aż trzydzieści sześć.  Wręczenie nagród odbyło się 28 marca podczas uroczystej gali zorganizowanej przez Dyrekcję, Nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie przy współpracy z Caritas Miechów. Uczniowie SP2 wraz z nauczycielami: Agnieszką Gajos, Grzegorzem Jurczyńskim i Dariuszem Szlachowskim przygotowali spektakl ukazujący wydarzenia Triduum Paschalnego. Wspaniała gra aktorska oraz znakomita oprawa muzyczna pozwoliły na głębokie przygotowanie się do przeżycia nadchodzących Świąt. Spotkanie uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Dyrektorzy Szkół , Nauczyciele, wolontariusze PZC, Naczelnik Poczty pani Jadwiga Zięba oraz ksiądz Grzegorz Sęk. Pani kierownik Urszuli Roszkowskiej dziękujemy za organizację konkursu, zaś Dyrektorom Szkół, Nauczycielom i uczniom za włączenie się w piękne dzieło przygotowania do obchodów Świąt Zmartwychwstania Chrystusa i kultywowania tradycji wielkanocnych.

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/wielkanocne-tradycje-w-wykonaniu-uczniow/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola