Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Warsztaty edukacyjne "Chemia w kuchni"

Data publikacji: 2018-11-12, Data modyfikacji: 2018-11-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Od kilku lat uczniowie  Szkoły Podstawowej Nr 2 w Miechwowie uczestniczą w warsztatach i zajęciach prowadzonych przez panią Alicję Brzezowską. Także i w tym roku poprosiliśmy panią Alicje o poprowadzenie warsztatów ,,Chemia w kuchni”. Uczestniczyli w nich nie tylko uczniowie uczęszczający na dodatkowe zajęcia z przyrody, ale także koleżanki i koledzy z klas: 1a, 2b, 2c i klas trzecich. Pod fachowym okiem naszego Gościa, dzieci miały okazję wykonać wiele doświadczeń przydatnych w życiu codziennym i nie tylko. Znalazły też odpowiedzi na wiele pytań, jak np. czy istnieje niewidzialny ,,atrament” i czy można nim pisać? Czy kolor atramentu może znikać? Czy można coś podpalić, ale tego nie spalić? Czy da się przebić balon nie dotykając go? Ogromne zainteresowanie wzbudził niewidzialny gaz a niemały zachwyt kontrolowany wybuch. Uczniowie mieli także okazję stworzyć ,,ocean w butelce” i zmieniać kolor za pomocą powszechnie używanego octu i sody. Dowiedzieli się także, że drożdże to mikroskopijne grzyby, linonyl zawarty w skórce cytrusów rozpuszcza gumę (przebija balon), a płyn do naczyń pokonuje napięcie powierzchniowe. Warsztaty edukacyjne to wspaniała zabawa połączona z nauką. To także możliwość uświadomienia uczniom konieczności zachowania ostrożności i przestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie przeprowadzania eksperymentów, doświadczeń i zajęć w kuchni.  To także dostarczenie dzieciom wiedzy na temat używanych detergentów i oznaczeń na ich opakowaniach. M. Banasik

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/warsztaty-edukacyjne-chemia-w-kuchni/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola