Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

V Miechowskie Dni Jerozolimy

Data publikacji: 2018-09-10, Data modyfikacji: 2018-09-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Już po raz piąty zapraszamy na Miechowskie Dni Jerozolimy, organizowane w tym roku w dniach 15-16 września. Cieszymy się, że to wydarzenie, które na trwałe zagościło już w kalendarzu Miechowa i Małopolski, może nadal podkreślać historyczną rolę miasta w duchowej historii regionu i Polski. To znaczenie Miechowskich Dni Jerozolimy zostało docenione przez liczne grono autorytetów ze świata nauki, polityki czy Kościoła. Tegoroczne Miechowskie Dni Jerozolimy szczególnie eksponują właśnie wątki edukacyjne, naukowe i oczywiście duchowe – to pora modlitwy w intencji Ziemi Świętej, głębokiej religijnej refleksji, podkreślonej także przez obecność wybitnych osobistości Kościoła oraz wartości kulturowe przywoływane w prestiżowym koncercie zespołu Capella Cracoviensis w bazylice Grobu Bożego, potwierdzającym także wielowiekowe związki Miechowa z Krakowem. W imieniu organizatorów - serdecznie zapraszamy.

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/v-miechowskie-dni-jerozolimy/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola