Termomodernizacje budynków użyteczności publicznej INNE - Miejski serwis informacyjny: Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki
Belka
Wtorek, 14 Sierpnia 2018   imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Termomodernizacje budynków użyteczności publicznej

Data publikacji: 2018-05-29, Data modyfikacji: 2018-05-31
A A AWydrukDrukuj  
 
Na terenie gminy realizowane są obecnie prace obejmujące termomodernizację kolejnych obiektów użyteczności publicznej: Szkoły Podstawowej w Jaksicach i Pojałowicach. Inwestycje współfinansowane są ze środków europejskich w ramach projektu pn.: „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Gminie Miechów”. Na realizację powyższych zadań samorząd Miechowa otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. W ramach prowadzonego zakresu prac w budynkach obydwu szkół ściany fundamentowe zostały zabezpieczone izolacją przeciwwilgociową oraz docieplone warstwą izolacji termicznej. Obecnie trwa montaż płyt styropianowych grubości 14 cm na Szkole Podstawowej w Pojałowicach oraz 15 cm na Szkole Podstawowej w Jaksicach. W szkole Podstawowej w Jaksicach dokonano wymiany dotychczasowych opraw oświetleniowych na nowoczesne typu LED. W Szkole Podstawowej w Pojałowicach wydzielono pomieszczenie na kotłownię gazową, dodatkowo wykonano modernizację pokrycia dachowego. Wykonawca przystąpił też do wymiany oświetlenia. Zgodnie z zaplanowanym zakresem, na dachach budynków szkół  zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna. Kolorystyka elewacji szkoły w Jaksicach została ustalona i zaakceptowana przez konserwatora zabytków. Zakończenie obu inwestycji  zaplanowano na 30 sierpnia br. W ramach powyższego projektu  realizowanego przez Gminę Miechów, wykonane zostaną również termomodernizacje budynków: zaplecza sportowego przy ul. M. Konopnickiej w Miechowie ( MKS Pogoń)  oraz Gminnego Ośrodka Zdrowia.

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/termomodernizacje-budynkow-uzytecznosci-publicznej/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miechowski

  Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

  Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

  Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola