Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Święto Storczyka w Kalinie Małej

Data publikacji: 2018-04-30, Data modyfikacji: 2018-05-02
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 20 maja 2018 r. (niedziela) odbędzie się II Edycja Święta Storczyka na Wyżynie Miechowskiej w obszarze Natura 2000 PLH120054 Kalina Mała w miejscowości Kalina Mała - Kalina-Rędziny, woj. małopolskie, powiat miechowski, gmina Miechów.Wydarzenie to ma na celu pokazanie piękna otaczającej nas przyrody, integracji środowiska ludzi związanych z ochroną przyrody, pokazania celów ochrony przyrody oraz promocji walorów przyrodniczych i turystycznych Wyżyny Miechowskiej.”W programie m. in.: wyjścia na murawy kserotermiczne, projekcja filmów o obszarach Natura 2000 na Wyżynie Miechowskiej, wypas owiec, pokaz psa pasterskiego w akcji, pokaz bażantów, wycieczkę entomologiczną - Owady muraw kserotermicznych, a także wykład z pokazem slajdów zatytułowany: "To skomplikowane - czyli o związkach roślin z owadami" i wiele innych atrakcji”. Organizatorami tego wydarzenia są Gmina i Miasto Miechów wraz z Radami Sołeckimi Kalina Mała i Kalina Rędziny, Centrum Kultury i Sportu w Miechowie, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, Nadleśnictwo Miechów, Starostwo Powiatowe w Miechowie, Straż Ochrony Przyrody w Polsce Grupa Terenowa Powiatu Miechowskiego, PZŁ Koło Łowieckie „Mirów” w Miechowie, Powiatowe Koło Pszczelarzy w Miechowie, Motylarnia, Bażanciarnia - Światowe Towarzystwo na Rzecz Ochrony Bażanta.„W tym roku jako wydarzenie towarzyszące odbędzie się również Święto Rodziny organizowane przez Województwo Małopolskie, które to zostało ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Obchody Międzynarodowego Dnia Rodziny będą miały miejsce podczas Święta Storczyka, które odbędzie się 20 maja 2018 r. w obszarze Natura 2000 Kalina Mała na Wyżynie Miechowskiej”. 21 maj 2018 r został ogłoszony Europejskim Dniem Natury 2000. Celem ustanowienia tego święta jest promowanie osiągnięć prawodawstwa i przepisów Unii Europejskiej związanych z programem Natura 2000 oraz korzyści, jakie przyroda dostarcza człowiekowi i gospodarce. My ten dzień będziemy świętowali 20 maja 2018 r, na II Świecie Storczyka na Wyżynie Miechowskiej. „Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”. Serdecznie zapraszamy!

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/swieto-storczyka-w-kalinie-malej_6377/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola