Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Święto niepodległości - uroczystości w Miechowie

Data publikacji: 2018-11-02, Data modyfikacji: 2018-11-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Dariusz Marczewski - Burmistrz Gminy i Miasta Miechów, Marian Gamrat - Starosta Miechowski zapraszają na uroczyste obchody Święta Niepodległości, które odbędą się 11 listopada 2018 r. w Miechowie. Program uroczystości: 11.15 - Zbiórka pocztów sztandarowych na ul. Miechowity11.30 - Msza Święta w intencji Ojczyzny sprawowana w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie12.30 - Uroczysty przemarsz pod Pomnik z Orłem: odegranie hymnu i wciągnięcie flagi państwowej na maszt, składanie kwiatów. 13.15 - Spotkanie okolicznościowe w Domu Kultury: Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu orkiestry i chóru Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. M. K. Ogińskiego w Miechowie oraz wspólne śpiewanie z udziałem solistów Opery Krakowskiej i wykładowców Akademii Muzycznej w Krakowie: dr hab. Jacek Ozimkowski – bas Krzysztof Kozarek – tenor dr Marta Mołodyńska-Wheeler – fortepian

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/Swieto-niepodleglosci-uroczystosci-w-Miechowie/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola