Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Świadczenia na dzieci - informacja GOPS

Data publikacji: 2018-06-15, Data modyfikacji: 2018-06-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miechowie, ul. Szpitalna 1 informuje, iż od dnia 16 lipca br. w siedzibie tut.  Ośrodka będzie można pobrać wnioski o świadczenia wychowawcze, ,,dobry start” oraz zasiłki rodzinne na okres zasiłkowy 2018/2019. Ponadto informujemy, iż: od 1 lipca  można będzie składać w/w wnioski online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mpips.gov.pl oraz przez     bankowość elektroniczną od 1 sierpnia droga tradycyjną (papierową) w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Miechowie, pokój 4  pn-pt 700-1530 Ważne! Wniosek o świadczenie ,,dobry strat” należy złożyć do 30 listopada. Wnioski złożone po tym dniu pozostaną bez rozpatrzenia. Kiedy rodzina otrzyma pomoc z programu ,, dobry start” ? W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny wyprawkę otrzymają nie później niż 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia. Ważne! Świadczenie ,,Dobry start” nie przysługuje: na dzieci uczęszczające do przedszkola, w tym także na dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne (tzw. ,,zerówka”); ·        nie obejmuje również uczniów szkół dla dorosłych; szkół policealnych, studentów.   Źródło: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej https://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/swiadczenia-rodzinne/art,9987,dobry-start-dla-ucznia.html Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie warunków realizacji rządowego programu ,,Dobry start” (Dz.U. z 2018 r., poz. 1061) http://dziennikustaw.gov.pl/du/2018/1061/1 Więcej informacji można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Miechów, pokój 3 i 4 tel. (41) 38-211-65  lub (41) 38-211-71  Wniosek o świadczenie Dobry Start Załącznik SDS - 1Z

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/swiadczenia-na-dzieci-informacja-gops/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola