Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spotkanie młodzieży z reżyserem Markiem Brodzkim

Data publikacji: 2018-10-01, Data modyfikacji: 2018-10-04
A A AWydrukDrukuj  
 
1 października uczniowie szkół podstawowych z gminy Miechów w uczestniczyli w wyjątkowej "lekcji historii", podczas której przewodnikiem i zarazem artystą był Miechowianin-reżyser Pan Marek Brodzki. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach w projektu pn. „Miechów pamięta", który jest efektem współpracy naszej Gminy ze Stowarzyszeniem Budujmy Radość. Projekt uzyskał dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach programu Mecenat Małopolski i wpisuje się w cykl wydarzeń organizowanych w Gminie Miechów z okazji 100 - rocznicy odzyskania Niepodległości. W sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta w Miechowie Pan Marek Brodzki zaprezentował młodzieży swój najnowszy projekt edukacyjny "Historia w ożywionych obrazach”. Materiałem niezwykle atrakcyjnym okazały się znakomite dzieła malarstwa polskiego autorstwa Jana Matejki, przedstawione w postaci krótkich dzieł filmowych. Podczas spotkania, burmistrz Dariusz Marczewski  wspólnie z naszym gościem -  Panem Markiem Brodzkim przekazał młodzieży albumowe wydawnictwa DVD "Polska Niepodległa - Historia w ożywionych obrazach". Cykl ten obejmuje: Zaprowadzenie chrześcijaństwa R.P. 965, Zabójstwo św. Stanisława, Stańczyk na balu u Królowej Bony, Hołd Pruski, Unia Lubelska, Batory pod Pskowem, Kazanie Skargi, Carowie Szujscy na sejmie warszawskim, Jan Sobieski pod Wiedniem, Konstytucja 3 Maja. Przekazane filmy, wyprodukowane zostały przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Przeznaczone są zarówno dla uczniów, oraz nauczycieli i wykorzystywane będą w naszych szkołach jako materiał edukacyjny na lekcjach historii. Licznie przybyłej młodzieży i ich opiekunom, serdecznie dziękujemy za aktywny udział w spotkaniu z reżyserem Panem Markiem Brodzkim.

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/spotkanie-mlodziezy-z-rezyserem-markiem-brodzkim/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola