Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ślubuję uroczyście

Data publikacji: 2018-10-29, Data modyfikacji: 2018-10-30
A A AWydrukDrukuj  
 
25 października to ważna data dla wszystkich Uczniów klas pierwszych, ich Rodziców, Dyrekcji i całej Społeczności Uczniowskiej.W tym dniu Pierwszoklasiści w obecności pań wychowawczyń, pana Dyrektora Mirosława Czekaja i pań Dyrektor Jadwigi Pasek i Małgorzaty Kałwy, zaproszonych gości w osobie pana Burmistrza Dariusza Marczewskiego i przewodniczącej Rady Rodziców Jadwigi Gładyszowskiej Tomczyk ,,Ślubowali na sztandar szkoły”, a także zostali przyjęci w poczet Uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem najmłodszych Uczniów, Rodziców i Gości przez pana Dyrektora i zapewnieniem przez uczennice klasy III gimnazjum, przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego, iż zawsze mogą liczyć na starsze koleżanki i kolegów. Następnie pierwszaki zaprezentowały krótki program artystyczny, który obfitował w wiersze, piosenki, humorystyczne rymowanki i zapewnienia o byciu ,,godnym Uczniem tej szkoły”. Po wysłuchaniu strof o Ojczyźnie nadszedł czas na ,,Ślubowanie na Sztandar Szkoły”. Z przejęciem i dumą słowo Ślubuję było powtarzane wielokrotnie, a przedstawiciele poszczególnych klas przypieczętowali to niezwykłe wydarzenie odciskiem palca w ,,Kronice Szkoły”. Kolejnym ważnym momentem było ,,Pasowanie na Ucznia”. Na wzór przyjęcia do stanu rycerskiego Dyrekcja dokonała ,,Pasowania ” poprzez dotknięcie symbolicznym ołówkiem każdego pierwszoklasistę w ramię. Do życzeń wytrwałości i sukcesów w nauce złożonych przez pana Burmistrza dołączyli przedstawiciele Rodziców, którzy obdarowali swoje pociechy prezentami. Uroczystość Ślubowania to nie tylko niezwykły czas dla Uczniów, to także lekcja patriotyzmu. To wpajanie dzieciom szacunku do symboli narodowych, budzenie dumy z faktu bycia Polakiem, to lekcja pięknej polszczyzny, szacunku dla Rodziców i swoich korzeni. Zauważyli i docenili to wszyscy zebrani, a pan Burmistrz wyraził to słowami, mówiąc: ,,Hymn Polski w Waszym wykonaniu brzmiał pięknie. Dziękuję Wam za to i zapraszam do wspólnego śpiewania hymnu i świętowania 11 Listopada”. Za słowa uznania dziękują przyjęte do Społeczności Uczniowskiej pierwszaki z klasy Ia z wychowawczynią Małgorzatą Banasik, z klasy Ib z wychowawczynią Małgorzatą Kielian i z Ic z Moniką Kruszec.

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/slubuje-uroczyscie/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola