Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ślubowanie burmistrza i radnych Rady Miejskiej

Data publikacji: 2018-11-21, Data modyfikacji: 2018-11-22
A A AWydrukDrukuj  
 
21 listopada 2018 r. odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej w Miechowie zwołana na podstawie postanowienia Komisarza Wyborczego w Krakowie. Obrady prowadziła Helena Kruszec, najstarsza wiekiem z radnych Rady Miejskiej. Pierwszym punktem sesji było przekazanie nowym radnym zaświadczeń o wyborze, które wręczała przedstawicielka Miejskiej Komisji Wyborczej Pani Irena Zaczyńska. Po otrzymaniu zaświadczeń, radni złożyli ślubowanie: „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej ślubuje uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców. Tak mi dopomóż Bóg”. Do wyborów przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Miechowie powołano komisje skrutacyjne. W wyniku przeprowadzonego głosowania przewodniczącym Rady Miejskiej w Miechowie został Zenon Czekaj, na wiceprzewodniczących wybrano: Helenę Kruszec, Mateusza Sobeckiego i Tomasza Belicę. Po otrzymaniu zaświadczenia o wyborze Dariusz Marczewski Burmistrz Gminy i Miasta Miechów złożył ślubowanie. Burmistrz podziękował mieszkańcom gminy i miasta Miechów za dotychczasowe wsparcie i cenne uwagi dotyczące rozwoju gminy oraz zachęcał do dalszej współpracy w rozpoczynającej się kadencji. Rada Miejska w Miechowie – kadencja 2018-2023: Zenon Czekaj -  Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Belica – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Helena Kruszec –Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Mateusz Sobecki –Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Lidia Baranowska  Tomasz Bujak Jarosław Czekaj  Arkadiusz Kluska Rafał Michalski Piotr Micuła Roman Piwowarski  Ewa Siudak  Piotr Sowa  Wojciech Tambor  Roman Wąwoźny

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/Slubowanie-burmistrza-i-radnych-Rady-Miejskiej/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola