Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ścieżki rowerowe w gminie Miechów

Data publikacji: 2018-07-18, Data modyfikacji: 2018-07-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Trwają prace związane z budową pierwszego etapu ścieżki rowerowej na odcinku od DK 7 do ulicy Warszawskiej oraz modernizacja wiaduktu byłej kolejki wąskotorowej nad ulicą Łukasińskiego w Miechowie. Inwestycja realizowana jest ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, w ramach projektu  „Niskoemisyjny system transportu miejskiego dla Miechowa”. Wartość powyśzych robót to kwota 621 494, 99 zł w tym pozyskane przez Gminę Miechów dofinansowanie  – 401 157,04 zł. Projekt ten obejmuje również zakup dwóch autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą techniczną, jego całkowita wartość to 4 211 804 zł, w tym dofinansowanie 2 883 078 zł. Ponadto, Gmina Miechów, jako partner projektu pn. :„Współpraca międzygminna na rzecz niskoemisyjnej i zrównoważonej mobilności mieszkańców” otrzymała dotację w wysokości ponad 2,3 mln zł na budowę trasy rowerowej oraz pieszo-rowerowej. Przedmiotowy projekt realizowany będzie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020 w ramach partnerskiego projektu gmin: Słomniki, Charsznica, Gołcza, Iwanowice, Sułoszowa i Krzeszowice.  Jego zakres obejmuje budowę nowej trasy pieszo-rowerowej w zachodniej części Miechowa, która przebiegać będzie przez Podmiejską Wolę, Miechów (miasto) do Bukowskiej Woli. Powstaną także miejsca obsługi i wypoczynku rowerzystów (w okolicy miechowskiego dworca PKP i dworca autobusowego oraz w Podmiejskiej Woli). Nowa Zadanie realizowane będzie przez miechowski samorząd w latach 2019-2020.   

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/sciezki-rowerowe-w-gminie-miechow/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola