Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rekrutacja do projektu Małopolski Tele-Anioł

Data publikacji: 2018-04-25, Data modyfikacji: 2018-04-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Caritas Diecezji Kieleckiej wspólnie z Województwem Małopolskim i Stowarzyszeniem „Europejski Instytut Rozwoju Regionalnego” realizuje projekt pn. Małopolski Tele-Anioł. Projekt skierowany jest do osób niesamodzielnych, które ze względu na wiek, chorobę lub niepełnosprawność potrzebują całodobowego wsparcia w postaci teleopieki. Osoby, które zakwalifikują się do projektu dostaną – za darmo – specjalną opaskę, dzięki której będą mogły szybko skontaktować się z centrum teleopieki i otrzymać fachową pomoc.W ramach projektu przewidziano także wsparcie w postaci usług opiekuńczych i usług sąsiedzkich dla grupy najbardziej potrzebujących osób.1) bezpłatnie przysługuje osobie z niepełnosprawnościami i osobie niesamodzielnej, której dochód nie przekracza 150% właściwego kryterium dochodowego (na osobę samotnie gospodarującą lub na osobę w rodzinie), o którym mowa w ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej.2) częściowa odpłatność:a) osoby o dochodach 150-200% kryterium dochodowego, określonego w ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, ponoszą odpłatność w wysokości 3,50 zł za godzinę usług,b) osoby o dochodach powyżej 200% kryterium, określonego w ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, ponoszą odpłatność w wysokości 7,00 zł za godzinę usług.Będziemy realizować także usługi sąsiedzkie - sąsiad otrzyma wynagrodzenie za pracę, a osoba objęta wsparciem nie będzie płaciła za usługę.Rekrutacja do projektu odbywa się 13 cyklach 2- tygodniowych - 1 nabór kończy się 27.04.2018 r., kolejny trwa od 28.04.2018 r. do 12.05.2018 r. Nabór do I tury zakończy się 31.10.2018 r. lub w przypadku wyczerpania dostępnych miejsc.Wypełniony formularz aplikacyjny należy złożyć w Zespole Placówek Caritas w Proszowicach ul. Kolejowa 4, pok. nr 1, I piętro.Kolejnym etapem będzie Podstawowa Ocena Materialno-Życiowa, na którą każdy uczestnik musi przynieść wypełnioną skalę Barthel. Uwaga: wsparcie może być komplementarne, nie można zastępować dotychczasowego wsparcia np. osoba nie może rezygnować np. z usług opiekuńczych świadczonych obecnie przez Gminę na rzecz usług opiekuńczych w ramach projektu. Szczegółowe informacje, Regulamin wraz z formularzem zgłoszeniowym są dostępne na stronie internetowej projektu www.malopolska.pl/teleaniolhttps://www.malopolska.pl/teleaniolInformację o projekcie można również uzyskać w biurze projektu - tel. 883 316 158 (w godzinach pracy biura od 7.30 – 15.30).

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/rekrutacja-do-projektu-malopolski-tele-aniol/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola