Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Program "Pamięć Pokoleń" w SP bukowska Wola

Data publikacji: 2018-03-14, Data modyfikacji: 2018-03-16
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 1 marca 2018 roku młodzież szkolna ze Szkoły Podstawowej im. SBSK - Obrońców Tobruku - oddała cześć pomordowanym Żołnierzom w ramach programu IPN "Pamięć pokoleń". W tym celu zostały zapalone znicze i złożone kwiaty pod Kamieniami upamiętniającymi Wincentego Molęckiego, znajdującymi się obok budynku Szkoły w Bukowskiej Woli. Wincenty Molęcki był właścicielem ziemskim, mieszkającym w drewnianym dworku w Bukowskiej Woli, został zgładzony przez nowy ustrój polityczny tuż po II wojnie światowej. Przez pierwsze powojenne lata dworek Państwa Molęckich pełnił rolę wiejskiej szkoły do czasu wzniesienia nowego budynku szkolnego.Uczniowie klasy VII wykonali również drobne prace porządkowe, zapalili znicze oraz złożyli kwiaty na Cmentarzu Komunalnym w Miechowie, gdzie znajdują się mogiły zbiorowe, poświęcone sześciu ofiarom niemieckiego terroru z 1939 roku. Młodzież klasy VII, wraz z opiekunami - Piotrem Burzyńskim i Aleksandrą Werys - zadbała o porządek wokół grobów oraz o gesty pamięci w postaci zniczy i kwiatów. Dzieci tego dnia odwiedziły również Grób Nieznanego Żołnierza, znajdujący się także na Cmentarzu w Miechowie, co przyczyniło się do zwiększenia ich świadomości na temat faktów historycznych okresu II wojny światowej.​​

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/program-pamiec-pokolen-w-sp-bukowska-wola/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola