Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Poznajemy Kosmos

Data publikacji: 2018-06-12, Data modyfikacji: 2018-06-12
A A AWydrukDrukuj  
 
W Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Miechowie odbyła się prelekcja na temat eksploracji Układu Słonecznego przeprowadzona przez dr hab. inż. Karola Seweryna, prof. CBK PAN. Podczas prezentacji grupa dzieci z przedszkola usłyszała szereg informacji na temat Układu Słonecznego oraz o jego podboju przez ludzi. Przedstawione zostały podstawowe informacje o planetach i misjach kosmicznych. Dla przykładu pokazane zostały zdjęcia łazika Curiosity z misji NASA do Marsa oraz zdjęcia z lądowania na Tytanie (księżyc Jowisza) lądownika Huygens Europejskiej Agencji Kosmicznej. Na koniec Prof. Seweryn opowiedział o przykładowych urządzeniach budowanych w Polsce w Centrum Badań Kosmicznych PAN. Prof. Karol Seweryn

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/poznajemy-kosmos/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola