Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pasowanie na czytelnika w bibliotece szkolnej

Data publikacji: 2018-11-02, Data modyfikacji: 2018-11-02
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 30 października w Szkole Podstawowej nr 2 w Miechowie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Piraci zaproponowali dzieciom, że zabiorą ich na Wyspę Książkolandię, co w języku ludzi oznacza bibliotekę. Rzucili dzieciom linę, a potem w  zaczarowanym świecie na zaczarowanej wyspie dzieci spotkały się z bohaterami książek: Czerwonym Kapturkiem, Kopciuszkiem, Dobrą Wróżką, Królewną Śnieżką i Krasnoludkami, Czarownicą, Dziewczynką z zapałkami oraz Neptunem.  Przedstawienie było zachętą do czytania książek i do częstego odwiedzania szkolnej biblioteki. Piraci zajrzeli do skrzyni ze skarbem i głośno oznajmili, że „kto czyta ten jest bogaty, bo dużo wie i umie”. Poprzez wesołe  piosenki starsi uczniowie zachęcali i przekonywali młodszych uczniów, że czytanie książek jest ogromną wartością i że nie można się przy tym nudzić. Pierwszoklasiści poprawnie odgadli wszystkie zagadki zadawane przez Dobrą Wróżkę i tym samym udowodnili, że są gotowi, aby stać się czytelnikami szkolnej biblioteki. Następnie poznali prośby książki, wygłoszone przez Książki ze szkolnej biblioteki. Prośby te przypomniały dzieciom o tym, jak należy dbać o książki. Potem odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonali dyrektorzy: Mirosław Czekaj, Jadwiga Pasek i Małgorzata Kałwa. Na pamiątkę tych miłych i uroczystych chwil dzieci otrzymały dyplomy i zakładki oraz zostały zaproszone na spotkanie do biblioteki szkolnej. Część artystyczną wykonali uczniowie z klasy V „d” pod kierunkiem Anny Horyń i Eweliny Faracik oraz przy współpracy Dariusza Szlachowskiego. Uroczystość przygotowana została przez bibliotekarzy: Lidię Stobierską i Annę Więcławek.   

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/pasowanie-na-czytelnika-w-bibliotece-szkolnej/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola