Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Otwarto drugi oddział żłobka samorządowego

Data publikacji: 2018-01-23, Data modyfikacji: 2018-01-25
A A AWydrukDrukuj  
 
22 stycznia 2018 roku uroczyście otwarto drugi oddział Żłobka Samorządowego nr 1 w Miechowie. Nowa grupa żłobkowa powstała ze środków pozyskanych przez Gminę Miechów w ramach programu Maluch + 2017, którego głównym założeniem jest rozwój instytucji związanych z opieką nad dziećmi do lat 3. Koszt dostosowania pomieszczeń (kompleksowy remont piętra w budynku przedszkola nr 2) wyniósł 292 688,71 zł, w tym pozyskana dotacja z programu Maluch + to kwota - 234 150,96 zł. Uroczystość prowadziła dyrektor Edyta Pypłacz, która przybliżyła zakres przeprowadzonych prac inwestycyjnych. Burmistrz Dariusz Marczewski, podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w realizację zadania, mającego na celu przystosowanie pomieszczeń żłobka dla potrzeb najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Podczas spotkania odczytany został okolicznościowy list przesłany przez Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Panią Elżbietę Rafalską. Do grupy żłobkowej przyjmowane są dzieci od 20 tygodnia życia do lat 3. Mając na uwadze ilość dzieci zgłoszonych w okresie rekrutacji, zakończona inwestycja, była słusznie podjętym działaniem. W wydarzeniu udział wzięli Burmistrz Gminy i Miasta Miechów – Dariusz Marczewski, zastępca burmistrza Miechowa – Andrzej Banaśkiewicz, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego – Adam Domagała, dyrektor samorządowego Zespołu Edukacji – Krzysztof Piwowarczyk, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Miechowie – Helena Kruszec oraz radni: Lidia Baranowska, Roman Piwowarski i Arkadiusz Kluska. Placówkę poświęcił ksiądz Grzegorz Sęk z miechowskiej parafii. W programie artystycznym, przygotowanym na okoliczność otwarcia placówki wystąpili wychowankowie żłobka samorządowego nr 1 wraz z opiekunkami oraz zespół "Małopolanie".

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/otwarto-drugi-oddzial-zlobka-samorzadowego/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola