Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Opuszczony szpital zakonny we Wrocławiu

 
Dziś wybieramy się na eksplorację jednego z kilku opuszczonych szpitali we Wrocławiu. Kompleks pochodzi z 1904 roku, część jest odremontowana i używana jako klasztor, natomiast opuszczona część pochodzi z 1953 roku i do 2001 roku działał w niej szpital, który prowadziły siostry zakonne. Budynek po siedemnastu latach od zamknięcia nosi ślady nieużytkowania, widać też w niektórych miejscach próby kradzieży przewodów ze ścian. Windziarską część oglądających (i nie tylko) zapraszam do obejrzenia do samiuśkiego końca. W budynku szpitala planowana jest przebudowa i uruchomienie w niej szpitala położniczego. Szpital odwiedziłem 15 kwietnia 2018r. i przepraszam za słabą jakość (nagrywałem telefonem z włączoną lampą błyskową, ponieważ spodziewałem się nieoświetlonych korytarzy).

 


skwarkson1680
 
Data pliku video: 2018-04-15, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola