Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Obchody Święta Wojska Polskiego

Data publikacji: 2018-08-16, Data modyfikacji: 2018-08-17
A A AWydrukDrukuj  
 
15 sierpnia br. obchodzono w Miechowie Święto Wojska Polskiego. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Bazylice Grobu Bożego, którą w intencji Wojska Polskiego oraz żołnierzy i partyzantów poległych w obronie naszej Ojczyzny sprawował ks. Bartosz Sikora. Po nabożeństwie, uczestnicy święta w asyście orkiestry dętej „Sygnał” przemaszerowali na Rynek, gdzie przy dźwiękach hymnu państwowego nastąpiło uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt. Kwiaty przy pomniku z Orłem złożyli przedstawiciele samorządu Województwa Małopolskiego, Powiatu Miechowskiego i Gminy Miechów oraz delegacje organizacji kombatanckich, zakładów pracy i stowarzyszeń z terenu gminy Miechów. Organizatorem uroczystości był Burmistrz Gminy i Miasta Miechów – Dariusz Marczewski oraz Starosta Miechowski – Marian Gamrat. Delegację flagową tworzyli przedstawiciele Ligi Obrony Kraju – oddział w Miechowie, ceremoniarzem uroczystości był Władysław Mastrzykowski. W uroczystościach Święta Wojska Polskiego w Miechowie udział wzięli: Grzegorz Lipiec – członek zarządu Województwa Małopolskiego oraz radny sejmiku - Adam Domagała. Tegorocznym obchodom towarzyszył turniej strzelecki oraz pokaz działań taktycznych, który zaprezentował Samodzielny Oddział Obrony Terytorialnej LOK w Miechowie.

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/obchody-swieta-wojska-polskiego_6607/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola