Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Data publikacji: 2018-05-04, Data modyfikacji: 2018-05-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Mszą świętą sprawowaną za Ojczyznę odprawioną w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie rozpoczęły się powiatowo-miejskie obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Po nabożeństwie, uczestnicy w przemarszu udali się na Rynek, gdzie po odegraniu Hymnu Państwowego przez orkiestrę dętą „Tempo” nastąpiło uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji. Obchody uświetniła liczna obecność pocztów sztandarowych szkół, przedszkoli, instytucji harcerskich, kombatanckich i zakładów pracy. W miechowskich uroczystościach uczestniczyła poseł Lidia Gądek, wicemarszałek Województwa Małopolskiego - Wojciech Kozak i radny wojewódzki Mirosław Dróżdż. W imieniu samorządu gminy Miechów, kwiaty przy pomniku z Orłem złożyli: burmistrz Dariusz Marczewski wraz z zastępcą Andrzejem Banaśkiewiczem, przewodniczący Rady Miejskiej  -  Zenon Czekaj, wiceprzewodnicząca Helena Kruszec i radny Tomasz Bujak. Kolejnym punktem uroczystości było spotkanie okolicznościowe w Muzeum Ziemi Miechowskiej. Starosta - Marian Gamrat i wicestarosta Jerzy Pułka powitali wszystkich obecnych gości. Następnie odbyło się wręczenie statuetki „Przyjaciel Powiatu", którą otrzymała Gmina Racławice. Dziękując za przyznane wyróżnienie, nagrodę odebrał Wójt Adam Samborski.   Spotkanie zakończono zwiedzaniem wystawy „Dzieci Pahiatua” (losy polskich dzieci w Nowej Zelandii w czasie II wojny światowej). Słowo wprowadzające wygłosił Włodzimierz Barczyński - dyrektor Muzeum Ziemi Miechowskiej. Wystawa prezentowana w Muzeum Ziemi Miechowskiej ukazuje losy polskich dzieci, które w 1944 roku odbyły wielką podróż poprzez Syberię, Iran, drogą morską do Indii, potem do Australii, a następnie do Nowej Zelandii, gdzie trafiły do Obozu w Pahiatua.

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/obchody-227-rocznicy-uchwalenia-konstytucji-3-maja_6425/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola