Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Obchody 155 rocznicy bitwy miechowskiej

Data publikacji: 2018-02-09, Data modyfikacji: 2018-02-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Starostwo Powiatowe w Miechowie, Gmina i Miasto Miechów oraz Muzeum Ziemi Miechowskiej zapraszają na uroczyste obchody 155. rocznicy Bitwy Miechowskiej, które odbędą się 17 lutego 2018 roku w Miechowie. Program uroczystości: 13.45 - Zbiórka uczestników na cmentarzu14.00 - Msza Święta w Kościele św. Barbary 14.50 - Złożenie kwiatów przed pomnikiem powstańców na cmentarzu15.00 - Przemarsz do Rynku15.10 - Apel poległych i złożenie kwiatów przed pomnikiem w Rynku15.45 - Przemarsz ul. Warszawską do Muzeum Ziemi Miechowskiej 16.00 – Wernisaż wystawy "Przez krew idziem ku wolności. Bitwa miechowska 1863". Wręczenie nagród zwycięzcom konkursów związanych z rocznicą bitwy miechowskiej. Serdecznie zapraszamy.

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/obchody-155-rocznicy-bitwy-miechowskiej/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola