Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowy samochód strażacki dla OSP w Falniowie

Data publikacji: 2018-01-05, Data modyfikacji: 2018-01-06
A A AWydrukDrukuj  
 
5 stycznia w Falniowie, Burmistrz Gminy i Miasta Miechów Dariusz Marczewski w obecności strażaków ochotników oraz gości, przekazał jednostkom OSP z terenu gminy lekki samochód strażacki oraz wyposażenie ratownicze w postaci 2 kompletów defibliratorów, niezbędnych do udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu wypadków drogowych. OSP w Falniowie otrzymała lekki samochód ratowniczy Fiat Ducato oraz defiblirator wraz z modułem szkoleniowym. OSP w Bukowskiej Woli doposażona została w defiblirator wraz z modułem szkoleniowym. Wymieniony sprzęt zakupiony został w ramach środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Zakupiony samochód i profesjonalny sprzęt ratowniczy przyczyni się do jakości udzielania pierwszej pomocy, a także wpłynie na poprawę stanu bezpieczeństwa na drogach. Umożliwi bez zbędnej zwłoki wykonywanie zadań w ramach Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego.   Koszt zakupu samochodu wyniósł:  114.564,66 zł. Koszt zakupu 2 defibliratorów wyniósł: 11.928,00 zł. Całkowity koszt zadania to 126.492,66 zł. Zakup sprzętu w całości sfinansowany został ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/nowy-samochod-strazacki-dla-osp-w-falniowie/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola