Belka
Sobota, 17 Listopada 2018   imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Niepodległościowy turniej sportowy w SP Nr 2

Data publikacji: 2018-03-07, Data modyfikacji: 2018-03-09
A A AWydrukDrukuj  
 
W bieżącym roku obchodzimy 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Do obchodów rocznicowych w Gminie Miechów dołączyła Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi organizując Niepodległościowy Pokaz Sportowy. Był to pierwszy tego typu pokaz w historii szkoły. Pokaz został zorganizowany z inicjatywy uczniów pod opieką i kierunkiem pani Beaty Dubrownik, nauczycielki wychowania fizycznego w klasach gimnazjalnych, na hali sportowej naszej szkoły. Uczniowie zaprezentowali swoje sportowe pasje w różnych dyscyplinach, o różnym stopniu trudności i umiejętności. Każdy z wykonawców włożył trud pracy, aby jak najlepiej się pokazać. Miły akcent zagościł podczas trwania pokazu – Walentynka i Walenty rozdawali słodycze wszystkim zgromadzonym. W organizacji, przygotowaniu i pokazie brało udział 42 uczniów z klas gimnazjalnych i podstawowych, którzy zaprezentowali następujące dyscypliny sportowe: taniec towarzyski, taniec nowoczesny, zumba, fitness, free style piłka nożna – żonglerka, popisowa jazda na rolkach, MTB Stunt – popisowa jazda na rowerach BMX. Niezwykłą niespodziankę przygotowały siostry zakonne: Jonasz i Debora, prezentując swoje wyczyny na rowerach BMX, co wzbudziło ogromną sensację i dużą dawkę radości. Jako gość specjalny wystąpił ze swoim pokazem Karol Widyk, uczeń klasy maturalnej Zespołu Szkół w Piotrowicach Małych koło Proszowic, który profesjonalnie zajmuje się  jazdą na rowerze MTB Stunt.

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/niepodleglosciowy-turniej-sportowy-w-sp-nr-2/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola