Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Murawy kserotermiczne na Wyżynie Miechowskiej

Data publikacji: 2018-02-09, Data modyfikacji: 2018-02-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Piękno muraw kserotermicznych na Wyżynie Miechowskiej można podziwiać w filmie zrealizowanym przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Krakowie. Film "Między Miłkiem a Dziewięściłem" powstał w ramach projektu pn. Ochrona siedlisk kserotermicznych w obszarach Natura 2000 na Wyżynie Miechowskiej, który realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu instrumentu LIFE+ Unii Europejskiej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Film dokumentuje działania na rzecz przywrócenia murawom dawnej świetności. Kamera podąża śladem motyli, pasikoników i modliszek zamieszkujących kwietne połacie. Śledzi niezwykłe ptaki polujące w ich pobliżu. Zachęcamy do obejrzenia filmu, ukazującego świat muraw, żyjący od wiosennych miłków, po jesienne dziewięściły.

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/murawy-kserotermiczne-na-wyzynie-miechowskiej/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola