Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mobilne Muzeum Armii Krajowej - Zapraszamy

Data publikacji: 2018-06-15, Data modyfikacji: 2018-06-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Przez dwa dni w Miechowie stacjonować będzie Muzeum Armii Krajowej. Okazją do rozmów o historii Armii Krajowej na ziemi miechowskiej będzie dwudniowy piknik na Rynku, który rozpoczął się w piątek 15 czerwca. Wydarzenie pn. Śladem Armii Krajowej i Mapa Akcji „Burza” w Miechowie organizowane jest przez Muzeum AK przy współpracy z Gminą Miechów. Pierwsze drużyny szkolne spróbowały już swoich sił w grze wielkoformatowej „Śladem Akcji Burza i AK”. Młodzież szkolna, wzięła również udział w konferencji popularno-naukowej poświęconej działaniom Inspektoratu Miechowskiego ZWZ-AK "Maria" w latach 1939-1945. W kolejnym dniu, (w sobotę 16 czerwca od 11.00 do 16.00) zaplanowano pokazy grup rekonstruktorskich, miniwystawę multimedialną i konkursy z nagrodami. Pracownicy Muzeum AK będą zachęcać do przekazywania pamiątek i świadectw o wydarzeniach związanych z działalnością Armii Krajowej. Materiały te uzupełnią interaktywną mapę prezentującą aktywność AK w Małopolsce. Serdecznie zapraszamy!

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/mobilne-muzeum-armii-krajowej-zapraszamy/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola