Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miechów liderem w zakresie poprawy jakości powietrza

Data publikacji: 2018-11-02, Data modyfikacji: 2018-11-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego podsumował efekty działań Województwa Małopolskiego i lokalnych samorządów w walce ze smogiem w 2017 roku. Opracowany dokument zawiera informacje o efektach działalności samorządów lokalnych, które bezpośrednio lub pośrednio wpłynęły na poprawę jakości powietrza w Małopolsce.W ramach realizacji Programu Ochrony Powietrza dla województwa małopolskiego, wykazano działania, które wpłynęły na ograniczenie niskiej emisji. W podsumowaniu działań na rzecz poprawy jakości za 2017 rok, Gmina Miechów zajęła drugie miejsce w województwie małopolskim pod względem ilości zlikwidowanych starych nieekologicznych źródeł ciepła (459 szt. starych kotłów/pieców). Powyższe działania były możliwe m.in. dzięki realizacji dwóch programów dofinansowujących w ramach KAWKA pn. „Likwidacja niskiej emisji w mieście Miechów etap 2” oraz PONE pn. „Wymiana starych źródeł ciepła na nowe, ekologiczne kotły w Gminie Miechów”. Inwestycje w tym zakresie realizowane były w 87 gminach z terenu Małopolski, podczas gdy w 2016 roku wykazało je tylko 48 gmin (wzrost o 81%). Gminy, w których zlikwidowano największą liczbę urządzeń to: Kraków (6114 szt.), Miechów (459 szt.), Tarnów (183 szt.), Skawina (179 szt.) i Zabierzów (135 szt.).

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/Miechow-liderem-w-zakresie-poprawy-jakosci-powietrza/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola