Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kwalifikacja wojskowa w gminie Miechów

Data publikacji: 2018-02-15, Data modyfikacji: 2018-02-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Od 5 marca do 7 marca 2018 r. potrwa w gminie Miechów kwalifikacja wojskowa. Tegoroczna kwalifikacja dotyczy przede wszystkim mężczyzn urodzonych w  1999 roku. Oprócz nich stawić się muszą mężczyźni urodzeni w latach 1994-1998, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej, a także osoby urodzone w latach 1997-1998, które zostały uznane za czasowo niezdolne do służby i właśnie upływa termin tej niezdolności.Wezwanie do kwalifikacji wojskowej obejmuje również kobiety urodzone w latach 1994- 1999 – posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, absolwentki lub studentki kierunków medycznych, weterynaryjnych lub psychologicznych. Stawić się przed komisją powinny także osoby, które zgłosiły się na ochotnika do pełnienia służby wojskowej, ale nie mają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej (kategorii). Osoby wzywane do kwalifikacji wojskowej są obowiązane zgłosić się w miejscu i terminie określonym w wezwaniu, zabierając ze sobą: dowód osobisty lub inny dokument pozwalający na ustalenie tożsamości, posiadaną dokumentację medyczną - w celu przedstawienia jej powiatowej komisji lekarskiej, aktualną   fotografię  o   wymiarach   3   x   4   cm,   bez   nakrycia   głowy   -   w   celu przedstawienia jej wojskowemu komendantowi uzupełnień, dokumenty potwierdzające poziom wykształcenia lub fakt pobierania nauki. O zdolności do czynnej służby wojskowej orzeka Powiatowa Komisja Lekarska.  W bieżącym roku młodym mieszkańcom Gminy Miechów przyjdzie stanąć przed Powiatową Komisją Lekarską w dniach od 5 do 7 marca 2018 r. Siedziba Powiatowej   Komisji   Lekarskiej   mieści   się   przy   ulicy  Marii   Konopnickiej  4 w Miechowie –  obiekt krytej pływalni. Czas pracy komisji został wyznaczony w godz.9-13.

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/kwalifikacja-wojskowa-w-gminie-miechow_6257/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola