Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Konkurs Wiedzy o Ziemi Miechowskiej

Data publikacji: 2018-03-22, Data modyfikacji: 2018-03-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Dnia 19 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Miechowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom i uczestnikom XVI edycji Konkursu Wiedzy o Ziemi Miechowskiej ,,Moja Mała Ojczyzna” dla uczniów klas trzecich, który odbył się w naszej szkole 28 lutego 2018 roku. Wzięli w nim udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1, Pojałowic, Jaksic, Bukowskiej Woli i ze Szkoły Podstawowej Nr 2. Wręczenia nagród dokonał Pan Burmistrz Dariusz Marczewski, który objął patronat nad konkursem oraz Pan Dyrektor Mirosław Czekaj. Uczniowie klasy III ,,b”  z wychowawczynią a zarazem organizatorką Konkursu Panią Małgorzatą Kielian zaprezentowali program artystyczny o treściach historycznych i patriotycznych, związanych z dziejami Miechowa. Współorganizatorem konkursu był Urząd Gminy i Miasta w Miechowie. Nagrodzeni uczniowie Tytuły Mistrzów Wiedzy o Ziemi Miechowskiej otrzymali: Gajda Zuzanna  - Szkoła Podstawowa w Bukowskiej Woli Poteralska Karina - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Miechowie Gajos Olaf - Szkoła Podstawowa nr 2 w Miechowie Adamus Kinga - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Miechowie Obtułowicz Lena  - Szkoła Podstawowa w Jaksicach Śladowska Katarzyna  - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Miechwowie Wilk Zuzanna   I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Miechowie Gąsior Jakub    II miejsce  - Szkoła Podstawowa w Pojałowicach Banach Oliwier II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Miechowie Żurek Zuzanna  III miejsce  - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Miechowie Wyróżnienia Kubic Beniamin  - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Miechowie Moniowska Wiktoria - Szkoła Podstawowa w Jaksicach Włodarczyk Oskar  - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Miechowie  Serdecznie Gratulujemy ! 

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/konkurs-wiedzy-o-ziemi-miechowskiej/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola