Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolejne umowy dotacji dla gminy Miechów

Data publikacji: 2018-03-08, Data modyfikacji: 2018-03-09
A A AWydrukDrukuj  
 
7 marca 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego Burmistrz Gminy i Miasta Miechów – Dariusz Marczewski odebrał kolejne umowy na dofinansowanie projektów, które realizowane będą ze środków europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Umowy wręczył Marszałek Województwa Małopolskiego – Jacek Krupa w obecności Wicemarszałka Wojciecha Kozaka oraz Radnego Sejmiku – Adama Domagały. Przekazane dla Gminy Miechów umowy dotyczyły trzech projektów tj: „Udrożnienie systemu komunikacji poprzez budowę parkingu P&R na trasie Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej w Miechowie”, „Udrożnienie systemu komunikacji poprzez budowę parkingów P&R na trasie Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej w Gminie Miechów”, „Niskoemisyjny system transportu miejskiego dla Miechowa”. Powyższe zadania realizowane będą przez miechowski samorząd w latach 2018-2020. Łączna wartość pozyskanych środków unijnych to niespełna 6 mln zł. Z otrzymanych funduszy powstaną trzy parkingi Park&Ride w Miechowie, Jaksicach i Pstroszycach Pierwszych. Zostaną zakupione dwa autobusy elektryczne oraz powstanie 1,5 km ścieżki rowerowej na terenie miasta. Efektem realizacji projektu będzie powstanie komunikacji miejskiej zintegrowanej z linią kolejową SKA przebiegającą przez gminę oraz redukcja zanieczyszczeń powietrza emitowanych z nadmiernego ruchu samochodowego. Fot. UMWM

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/kolejne-umowy-dotacji-dla-gminy-miechow/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola