Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolejna szkoła gminna po termomodernizacji

Data publikacji: 2018-09-09, Data modyfikacji: 2018-09-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Zakończyły się prace obejmujące termomodernizację budynku szkoły Podstawowej w Pojałowicach.Zakres wykonanych robót obejmował docieplenie elewacji i stropu poddasza, wymianę starego oświetlenia na nowoczesne typu LED oraz montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku. W ramach prowadzonych prac na poddaszu szkoły wydzielono nową kotłownię gazową, dodatkowo wykonano modernizację pokrycia dachowego.Kompleksowa termomodernizacja obiektu przyczyni się do znacznego obniżenia zapotrzebowania na energię cieplną niezbędną do jego ogrzania, a wykonanie nowej elewacji wpływa również na poprawę walorów estetycznych i wizualnych szkoły.Całkowita wartość przedsięwzięcia współfinansowanego ze środków europejskich - 1 046 158,52 zł, plus 55 601,66 zł remont dachu. Zadanie zrealizowane zostało w ramach projektu pn. "Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Gminie Miechów". W najbliższych planach samorządu jest rozbudowa szkoły o salę gimnastyczną, która realizowana będzie w ramach pozyskanych środków europejskich.Warto wspomnieć, że w ramach powyższego projektu, wykonana została termomodernizacja: Szkoły Podstawowej w Jaksicach, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miechowie i Gminnego Ośrodka Zdrowia w Nasiechowicach (2017 r.). Obecnie trwają prace obejmujące termomodernizacyjne budynku Zaplecza Sportowego (MKS Pogoń) przy ul. M. Konopnickiej w Miechowie.

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/kolejna-szkola-gminna-po-termomodernizacji/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola