Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

II Święto Storczyka na Wyżynie Miechowskiej

Data publikacji: 2018-05-21, Data modyfikacji: 2018-05-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Tegoroczne Święto Storczyka odbyło się podczas pięknej, słonecznej pogody, w serdecznej atmosferze i wyśmienitych humorach. Impreza miała na celu pokazanie piękna otaczającej przyrody, integrację oraz promocję walorów przyrodniczych i turystycznych Wyżyny Miechowskiej. Wśród licznych atrakcji znalazły się wyjścia z przewodnikami na murawy kserotermiczne, projekcja filmów o obszarach Natura 2000 na Wyżynie Miechowskiej, wykład Motylarni -  Firmy Edukacyjnej „Cetonia”, występ artystyczny połączony z rozdaniem nagród laureatom   powiatowego konkursu przyrodniczego. Znane już z ubiegłego roku wyjścia w teren z przewodnikami cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, większym niż poprzednio. Jest to wielki sukces. Spalone kalorie na murawach można było uzupełnić - nawet wielokrotnie, kosztując przysmaków przygotowanych przez Koła Gospodyń. Kalina Mała, Kalina Rędziny, Bukowska Wola i Kalina Lisiniec. Wyjątkowy bigos myśliwski zapewniło Koło Łowieckie „Mirów”. Wypasający owce częstowali pieczoną baraniną. Dla najmłodszych przygotowano szereg zabaw, gier, konkursów i niespodzianek. Serdecznie dziękujemy wszystkim współorganizatorom, wystawcom, a przede wszystkim uczestnikom, którzy licznie dopisali.  Dzień Storczyka 20.05.2018 r. Kalina Mała – Natura 2000. Organizatorzy: Burmistrz Gminy i Miasta w Miechowie Stowarzyszenie Straży Ochrony Przyrody w Polsce Województwo Małopolskie Centrum Kultury i Sportu w Miechowie Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie Parki Krajobrazowe Województwa Małopolskiego Nadleśnictwo Miechów Starostwo Powiatowe w Miechowie Referat Ochrony Środowiska UG i M w Miechowie Straż Miejska w Miechowie Rada Sołecka Kalina Mała Rada Sołecka Kalina Rędziny Koło Łowieckie „Mirów” w Miechowie Powiatowe Koło Pszczelarskie w Miechowie Motylarnia – Firma Edukacyjna „Cetonia” Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Krakowie Koło Gospodyń Wiejskich w Kalinie Rędziny Koło Gospodyń Wiejskich w Kalinie Lisiniec Koło Gospodyń Wiejskich w Kalinie Małej Koło Gospodyń Wiejskich w Bukowskiej Woli MPGO Kraków ZWiK Miechów Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa - Kraków Wystawcy Wypasający Dary Natury Warsztaty Terapii Zajęciowej Michał Malicki Art Natura Włostowice

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/ii-swieto-storczyka-na-wyzynie-miechowskiej/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola