Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

II Olimpijski Piknik Przedszkolny

Data publikacji: 2018-06-01, Data modyfikacji: 2018-06-02
A A AWydrukDrukuj  
 
30 maja 2018 r. na boisku sportowym Orlik odbył się II Olimpijski Piknik Przedszkolny, organizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.  Celem imprezy  była popularyzacja aktywności fizycznej  wśród najmłodszych adeptów sportowych gminy Miechów. Rywalizacje sportowe otworzył Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 – Mirosław Czekaj. Zmagania odbywały się pod kierunkiem animatorów miechowskiego Orlika: Marcina Dudzińskiego i Piotra Króla. Wśród konkurencji był m.in.: bieg sztafetowy z pałeczką, rzut piłką lekarską dla wychowawców, sztafeta wahadłowa z przełożeniem szarfy, rzuty  woreczkami do kosza i przeciąganie liny. W olimpijskim pikniku uczestniczyły: Przedszkola Samorządowe Nr 1, Nr 2  i Nr 3 z Miechowa, Oddział Przedszkolny przy SP Nr 2 w Miechowie, dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie oraz przedszkola z Jaksic, Bukowskiej Woli i Pojałowic.  Zwycięzcą drugi raz z rzędu zostało Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Miechowie. Placówka otrzymała puchar i bon na kwotę 500 zł z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego a mali zwycięzcy otrzymali złote medale.   Nagrody uroczyście wręczył Burmistrz Gminy i Miasta w Miechowie – Dariusz Marczewski. Choć naszym przedszkolakom nie brak ruchu na co dzień, to i tak z wielką przyjemnością dzieci wzięły udział w przygotowanych zawodach, a każdy uczestnik został nagrodzony medalem. Tegoroczny II Olimpijski Piknik Przedszkolny odbył się przy współpracy z Centrum Kultury i Sportu w Miechowie.

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/ii-olimpijski-piknik-przedszkolny/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola