I Kadrowa na półmetku marszu w Miechowie INNE - Miejski serwis informacyjny: Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki
Belka
Wtorek, 14 Sierpnia 2018   imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

I Kadrowa na półmetku marszu w Miechowie

Data publikacji: 2018-08-08, Data modyfikacji: 2018-08-09
A A AWydrukDrukuj  
 
7 sierpnia miechowski Rynek stał się miejscem tradycyjnego powitania uczestników Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej, którzy już 53. raz, a (38. po wojnie) pokonują trasę prowadzącą z krakowskich Oleandrów do Kielc. I Kompania Kadrowa prowadzona przez Orkiestrę Dętą Sygnał z Miechowa, przybyła na Rynek o godzinie 14.00.  Kolumnę złożoną z członków organizacji strzeleckich, żołnierzy, kawalerii marszowej, harcerzy i cywilów przyprowadził komendant Dionizy Krawczyński. Przy pomniku z Orłem obecni byli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, służb mundurowych, zakładów pracy i organizacji. Po odegraniu Hymnu Państwowego, gości przywitał Burmistrz Gminy i Miasta Miechów – Dariusz Marczewski, życząc wszystkim udanego pobytu w Miechowie.   Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych (wieloletni komendant marszu) uhonorował Medalami Pro Patria miechowian Zofię i Stanisława Osmendów, którzy od blisko 40 lat goszczą u siebie uczestników kadrówki. Na zakończenie uroczystości w Rynku, wspólnie odśpiewano Pierwszą Brygadę, a przedstawiciele marszu oraz miejscowych władz i organizacji złożyli kwiaty pod pomnikiem z Orłem. Następnie kadrowicze przemaszerowali do amfiteatru, gdzie wspólnie z mieszkańcami miasta wysłuchali koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu „Perły Miechowa”.

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/I-Kadrowa-na-polmetku-marszu-w-Miechowie/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miechowski

  Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

  Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

  Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola