Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Finał konkursu - Najlepszy Sołtys Województwa

Data publikacji: 2018-08-06, Data modyfikacji: 2018-08-09
A A AWydrukDrukuj  
 
4 sierpnia w Brzezince odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Najlepszy Sołtys Województwa Małopolskiego AD 2017. Zgodnie z tradycją ogłoszenie wyników odbyło się w miejscowości zwycięzcy z ubiegłego roku. Konkurs, który ma docenić pracę sołtysów na rzecz lokalnych społeczności, został zorganizowany już po raz osiemnasty. W tegorocznej edycji rywalizowało 36 kandydatów, w tym przedstawiciele sołectw Gminy Miechów. Najlepszym sołtysem Małopolski AD 2017 został Pan Józef Franczyk, sołtys z gminy Zakliczyn, który odebrał nagrodę z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy. Przy ocenie pracy sołtysów pod uwagę były brane następujące kryteria: inwestycje zrealizowane w sołectwie z inicjatywy sołtysa, współpraca z samorządem gminnym oraz mieszkańcami, a także działania podjęte i realizowane przez sołtysa z zakresu inicjatyw lokalnych, kultury i promocji. W konkursie wyróżnieni przedstawiciele naszej gminy: sołtys Jaksic Stanisław Pawlik i sołtys Pojałowic Elżbieta Manterys, którym podczas uroczystości rozdania nagród towarzyszyli  Burmistrz Gminy i Miasta Miechów - Dariusz Marczewski oraz Prezes Gminnego Stowarzyszenia Sołtysów - Mirosława Krzywda.

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/final-konkursu-najlepszy-soltys-wojewodztwa/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola