Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dożynki Gminne w Parkoszowicach

Data publikacji: 2018-08-10, Data modyfikacji: 2018-08-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Burmistrz Gminy i Miasta Miechów, Centrum Kultury i Sportu w Miechowie, Sołtys, Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Parkoszowic serdecznie zapraszają na Dożynki Gminne. Tegoroczne święto Plonów odbędzie się  19 sierpnia w  Parkoszowicach. Uroczystość rozpocznie Msza Święta w intencji rolników Gminy Miechów, sprawowana w Kościele pw. św. Wojciecha w Sławicach Szlacheckich. Po nabożeństwie nastąpi przejście korowodu na boisko sportowe, gdzie odbywać się będzie obrzęd dożynkowy, występy lokalnych artystów oraz koncerty zespołów ludowych i disco-dance. Serdecznie zapraszamy! Program Dożynek Gminnych 2018 r. 14:00 Msza św. w Kościele św. Wojciecha w Sławicach Szlacheckich - poświęcenie wieńców dożynkowych 15:00  Przejście korowodu dożynkowego na miejsce uroczystości – Parkoszowice 16:00  Otwarcie uroczystości – wystąpienie gospodarzy oraz zaproszonych gości, prezentacja sołectw 17:10 Występ zespołu gospodarzy „Parkoszowice Rodzinnie” Program artystyczny: 17:30 - „Perły Miechowa” 18:00 - „Mirella” 18:10 – „Korale” 18:20 - Zespół „ParaFraz” z Brześcia na Białorusi 19:00 -  Disco Man 20:00 - Występ gwiazdy wieczoru „Bayer Full” 22:00 - Zabawa taneczna z zespołem „Popularni”

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/dozynki-gminne-w-parkoszowicach/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola