Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dożynki gminne odbędą się w Parkoszowicach

Data publikacji: 2018-03-27, Data modyfikacji: 2018-03-28
A A AWydrukDrukuj  
 
26 marca w Urzędzie Gminy i Miasta w Miechowie odbyło się spotkanie dotyczące organizacji Dożynek Gminnych, które odbędą się w dniu 19 sierpnia br. w sołectwie Parkoszowice. W spotkaniu z Dariuszem Marczewskim - Burmistrzem Gminy i Miasta Miechów udział wzięli: Danuta Sokół - sołtys Parkoszowic, Jadwiga Szewczyk - starościna tegorocznych dożynek oraz starosta Rafał Michalski. Obecne były również: Ewa Sakłak - Sołtys Dziewięcioł i Krystyna Kania – Prezes Koła Gospodyń Wiejskich z Parkoszowic. Starosta dożynkowy jest przedstawicielem gospodarzy tegorocznych dożynek, starościna z kolei jest mieszkanką sołectwa Dziewięcioły, które będzie organizatorem święta plonów w przyszłym roku. Jadwiga Szewczyk – starościna. W sołectwie Dziewięcioły, wspólnie z mężem prowadzi w pełni zmechanizowane gospodarstwo rolne o powierzchni 27 ha. Na terenie gospodarstwa od wielu lat prowadzona jest uprawa roślin oraz hodowla trzody chlewnej.   Rafał Michalski – starosta. Na trenie sołectwa Parkoszowice, wspólnie z żoną użytkuje 7 ha pola. Prowadzi gospodarstwo rolne na którym  dominuje uprawa zbóż, buraków nasiennych, ziemniaków i truskawek. Pan Rafał  wraz z żoną wychowuje dwóch synów w wieku szkolnym. Podczas spotkania przedstawiono informacje temat stanu przygotowań do dożynek. Wymieniono się uwagami i spostrzeżeniami na temat organizacji święta. Omówiono trasę korowodu i harmonogram uroczystości. Święto Plonów rozpocznie się mszą św. o godzinie 13:00, która odprawiona zostanie w Kościele św. Wojciecha w Sławicach Szlacheckich. Dalsza część uroczystości – obrzęd dożynkowy oraz występy artystyczne odbywać przy szkole w Parkoszowicach. W programie przewidziano występy solistów i zespołów z Centrum Kultury i Sportu. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Bayer Full.  

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/dozynki-gminne-odbeda-sie-w-parkoszowicach/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola