Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dni dawcy szpiku w Miechowie

Data publikacji: 2018-01-08, Data modyfikacji: 2018-01-10
A A AWydrukDrukuj  
 
W najbliższy weekend odbędą się Dni Dawcy Szpiku, już po raz drugi w Miechowie będzie można zarejestrować się, jako potencjalny Dawca szpiku. Miechowscy wolontariusze we współpracy z fundacją DKMS, największą bazą dawców komórek macierzystych w Polsce, zapraszają 13 i 14 stycznia do Centrum Kultury i Sportu. Rejestracja odbędzie się: 13 stycznia w godz. 12.00-17.00 na krytej pływalni (ul. Marii Konopnickiej 4) 14 stycznia w godz. 15.00 a 20.00 w domu kultury (ul. Racławicka 10)Osoby, które nie są zdecydowane lub mają wątpliwości również mogą przyjść zasięgnąć szczegółowych informacji na temat rejestracji i podjąć decyzję. Rejestracja potencjalnego dawcy komórek macierzystych jest bardzo prosta, polega na: przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka, wypełnieniu formularza rejestracyjnego z podstawowymi danymi osobowymi. W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Jednak w wielu przypadkach jest na to ratunek - przeszczep, a potencjalnym Dawcą komórek macierzystych może być niemal każdy, kto ukończył 18 lat. 

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/dni-dawcy-szpiku-w-miechowie/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola