Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Budowa pierwszego etapu ścieżki rowerowej

Data publikacji: 2018-05-10, Data modyfikacji: 2018-05-11
A A AWydrukDrukuj  
 
W najbliższych dniach rozpocznie się budowa pierwszego etapu ścieżki rowerowej na odcinku od DK 7 do ulicy Warszawskiej oraz modernizacja wiaduktu byłej kolejki wąskotorowej nad ulicą Łukasińskiego. Inwestycja realizowana jest ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 – projekt pn.  „Niskoemisyjny system transportu miejskiego dla Miechowa”, w ramach którego zakupione zostaną  również dwa autobusy elektryczne. Całkowita wartość zadania - 621 494, 99 zł, pozyskane przez Gminę Miechów dofinansowanie - 401 157,04 zł. Prace realizować będzie firma Mol-Bud ze Szczepanowic, reprezentowana przesz Pana Dariusza Molong, której w dniu 10 maja 2018 r. przekazano plac budowy. Przekazanie odbyło się przy udziale przedstawicieli samorządu gminy: Burmistrza – Dariusza Marczewskiego, radnych Rady Miejskiej – Romana Wąwoźnego i Tomasza Bujaka oraz inspektora nadzoru i pracowników Referatu Dróg Urzędu Gminy i Miasta w Miechowie.  

Pełna treść wiadomości na: miechow.eu/miasto-i-gmina/aktualnosci/budowa-pierwszego-etapu-sciezki-rowerowej/rss/
UM Miechów, Źródło artykułu: miechow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
miechowski

Powiat miechowski – powiat w Małopolsce, ze stolicą w Miechowie. Zaliczamy do niego gminy Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów oraz miasto Miechów.

Powiat ma charakter rolniczy, ale wiele zabytków architektury sakralnej i świecie zwabia turystów do spędzenia wolnego czasu właśnie w tym regionie. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć słynne pole bitwy z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej w gminie Racławice lub renesansowy zespół pałacowy na wzgórzu na Mirowie w gminie Książ Wielki. Sam Miechów należy do Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

Bliskie sąsiedztwo aglomeracji krakowskiej pozwala na bardzo łatwy dojazd do powiatu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola